sociálna psychologička, samostatná vedecká pracovníčka v Ústave výskumu sociálnej komunikácie SAV

Mgr. Barbara Lášticová, PhD.,

Spolu so svojím tímom sa zameriava na analýzu normatívnych kontextov, ktoré podporujú netolerantné medziskupinové postoje v strednej a východnej Európe, ako aj na intervencie na zmierňovanie predsudkov u detí a dospievajúcich. Počas pandémie sa stala členkou tímu kontinuálneho výskumného projektu „Ako sa máte Slovensko?“ kde spolu s kolegami a kolegyňami z akademického aj komerčného sektora skúma postoje a správanie Slovákov a Sloveniek počas pandémie, ale aj zoči-voči ďalším spoločenským krízam, ako je napríklad vojna v Ukrajine. Ďalší výskum bol zameraný na zmierňovanie predsudkov v školách. V medzinárodnom tíme projektov DG JUSTICE PolRom a ENGAGE sa zúčastnila výskumu  protirómskeho rasizmu a angažovanosti v boji za rovnosť práv Rómov a Nerómov.


SMS: SR 11

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Hlasovať môžete od 07. februára 2023 10:00 do 20. júna 2023 – 12:00 prostredníctvom SMS na číslo 7400 v tvare SR 1 – 28, kupónmi z týždenníka Slovenka alebo Online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie .
Cena SMS je 1 eur s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť goodgames, s.r.o.

Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, tak pošlite SMS v tvare SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7400

Hlasovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *