SLOVENKA ROKA 2021: Emotívna výstava fotografií na Hrade

SLOVENKA ROKA 2021: Emotívna výstava fotografií na Hrade

Vďaka uvoľneným opatreniam sa v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu prvý raz stretli nominantky 13. ročníka ankety SLOVENKA ROKA. Dôvodom bola už tradičná vernisáž výstavy ich portrétov.

Počas tohto ročníka skomplikovali pandemické opatrenia nielen tlačovú konferenciu, ktorá sa preniesla do virtuálneho prostredia, ale i samotné nakrúcanie nominačných upútavok. Rovnako to bolo aj s prípravou obrazov nominovaných dám. Opatrenia nedovolili, aby sa dámy nafotili tak ako po minulé roky a tak poslali vlastné fotografie, ktoré ich najviac vystihujú – či už v ich práci alebo súkromí. Výsledkom tak je mimoriadne emotívna séria 29 portrétov, z ktorých ide špecifická emócia.

Foto: Ramon Leško

Vernisáž otvorili starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Ing. arch. Zuzana Aufrichtová, spoločne so zástupcami partnerov projektu RNDr. Tomislavom Jurikom, CSc., Silviou Noskovou Illášovou a šéfredaktorkou týždenníka Slovenka Máriou Mikovou. Kurátorom výstavy sa stal spisovateľ Jozef Banáš, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil myšlienku Tomáša Baťu – Nevzdávať sa svojich snov. Počas vernisáže výber tohtoročných laureátok zhodnotil aj garant Nominačnej komisie Prof. RNDr. Jaromír Pastorek, DrSc.. Hudobným hosťom bola klaviristka Silvia Victoria Regia.

Foto: Ramon Leško

Foto: Ramon Leško

Foto: Ramon Leško

Foto: Ramon Leško

Foto: Ramon Leško

Foto: Ramon Leško

Foto: Ramon Leško

Tento rok sa o priazeň uchádza 29 úspešných Sloveniek, ktoré sú nominované v deviatich kategóriách: Biznis a manažmentUmenie a kultúraMédiá a komunikáciaVeda a výskumVzdelávanie, Podpora mladých talentovZdravotníctvoŠport a Charita. Okrem toho udelí nominačná komisia aj tento rok titul Absolútna Slovenka roka Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

O tom, kto získa prestížne ocenenie v jednotlivých kategóriách, rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka spoločne s divákmi a poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.skHlasovanie odštartovalo 8. februára a ukončí sa 25. augusta 2021.

Mená víťaziek sa dozvieme 27. augusta 2021 počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave a v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke. Finálový večer bude patriť nielen nominovaným úspešným Slovenkám, ale aj bohatému kultúrnemu programu. 

Celú fotogalériu nájdete na www.zenskyweb.sk