SLOVENKA ROKA 2017 – tlačová správa 15. február 2017

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom dnes predstavením nominantiek, odštartovali už deviaty ročník populárnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA. Ktoré úspešné Slovenky získajú ocenenie v jednotlivých kategóriách sa dozvieme 4. júna 2017 v priamom prenose RTVS z historickej budovy Slovenského národného divadla.

Úspešné Slovenky sú nominované v ôsmich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Okrem toho nominačná komisia aj tento rok udelí titul Absolútna Slovenka roka a Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

 

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka, diváci a poslucháči RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk.

 

Mená víťaziek sa dozvieme 4. júna 2017 počas slávnostného galavečera, ktorý sa už tradične uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave a v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke. Finálový večer bude patriť nielen nominovaným úspešným Slovenkám, ale aj bohatému kultúrnemu programu. Večerom bude sprevádzať dvojica Štefan Skrúcaný a Kristína Farkašová.

 

Záštitu nad týmto ročníkom ankety prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, adeptky na titul Slovenka roka 2017 vyberala nominačná komisia pod vedením ministra kultúry SR Mareka Maďariča. Jej členmi sú: generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Unipharma – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť RNDr. Tomislav Jurik, generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, generálny riaditeľ SND Mgr. art. Marián Chudovský, prorektor pre rozvoj Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. H.C. Prof. Ing. Rudolf Sivák, PhD., splnomocnenec vlády SR pre výskum a inovácie prof. RNDr. Jaromír Pastorek, DrSc., poslankyňa Národnej rady SR JUDr. Renáta Zmajkovičová, člen predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Ing. Erich Feix, CSc., prezidentka TOP centra podnikateliek PhDr. Elvíra Chadimová, generálny riaditeľ CK Hydrotour Ing. Mikuláš Milko, poslanec Európskeho parlamentu MUDr. Miroslav Mikolášik, riaditeľ BKIS Vladimír Grežo, šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mgr. Mária Miková a Ing. Róbert Gálik, MBA, generálny riaditeľ Slovenská pošta, a.s..

 Slovenka roka 2017 – tlačová správa

Nominované dámy v jednotlivých kategóriach
Slovenka roka 2017