Slovenka roka 2017: Poznáme mená víťaziek

Slovenka roka 2017: Poznáme mená víťaziek

A je rozhodnuté! Dnešný večer sa v historickej budove Slovenského národného divadla niesol v znamení úspešných žien, ktoré sa vďaka svojej usilovnosti presadili nielen u nás, ale aj v zahraničí. Osem z nominovaných žien si odnieslo prestížne ocenenie Slovenka roka.

Slovenka roka 2017: moderátoriDeviatym ročníkom populárnej čitateľskej ankety nás sprevádzali šarmantná Vera Wisterová a moderátor Štefan Skrúcaný. Tí hneď v úvode vyhlásili Mimoriadne ocenenie, ktoré si tento rok vyslúžila Iveta Radičová. Následne si sošku z dielne Jany Brisudovej prišli prevziať ďalšie dámy, ktoré si čitatelia týždenníka Slovenka, diváci a poslucháči RTVS svojim hlasovaním zvolili za víťazky. Toto sú ony!

 

  • Zdravotníctvo – MuDr. Júlia Horáková, PhD.
  • Veda a výskum – Doc. MUDr. Barbara Ukrupcová, PhD.
  • Umenie a kultúra – Zuzana Mauréry
  • Šport – Barbora Števulová
  • Charita – PhDr. Jana Pitková
  • Vzdelávanie a podpora mladých talentov – Doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.
  • Biznis a manažment – Ing. Mária Maciková
  • Média a komunikácia – Mgr. Zlatica Švajdová Puškárová

Slovenka roka 2017: Absolútna Slovenka roka 2017Mimoriadnej pocty sa tento rok dostalo docentke Barbare Ukrupcovej, samostatnej vedeckej pracovníčke Ústavu experimentálnej endokrinológie, ktorá si dokonca odniesla aj sošku Absolútnej Slovenky roka. Toto významné ocenenie jej odovzdala riaditeľka vydavateľstva STAR production a autorka projektu Slovenka Roka – Mária Reháková spoločne s Imrichom Bérešom. 

 

 

Slovenka roka 2017: lúčnicaSlovenka roka 2017: Marian Čekovský so sestrou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O príjemnú atmosféru sa počas galavečera postaral umelecký súbor Lúčnica, ktorej tanečníci opäť raz predviedli energiou nabitú choreografiu vytvorenú špeciálne pre tento večer. Núdza nebola ani o spevácke čísla. Prekvapením večera bolo zaiste aj  exkluzívne vystúpenie súrodeneckej dvojice Mariána a Ľubice Čekovskej. Tí spoločne odspievali známu pesničku Človek si musí prejsť všetkým, ktorá v ich podaní nabrala nový rozmer. 

 

Program spomedzi slovenských interpretov spestrili aj speváčka Kristína skladbou z nového albumu Láska bombová, ktorá sa značne líši od jej predošlej tvorby. Svoj talent nám ukázala aj jedna z nominantniek na ocenenie Slovenka roka Sima Martausová a z českej hudobnej scény k nám zavítali Helena Vondráčková a Leona Machálková. Celé podujatie napokon zavŕšili sólisti bratislavského divadla Nová scéna, ktorí publikum spoločne s tanečníkmi Novej scény vtiahli do sveta operety.