SLOVENKA ROKA 2016 – tlačová správa 5. jún 2016

Počas priameho prenosu z historickej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave sa verejnosť dozvedela výsledky 8. ročníka prestížnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA 2016. Okrem osmičky ocenených žien v jednotlivých kategóriách, porota udelila aj Mimoriadne ocenenie, Špeciálne ocenenie za prínos v oblasti športu a jedna z nominovaných dám si odniesla aj ocenenie Absolútna Slovenka roka 2016.

Úspešné Slovenky aj tento rok bojovali o hlasy čitateľov týždenníka Slovenka a divákov RTVS v kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita.
O tom, kto získa titul Absolútna Slovenka roka rozhodla odborná porota, rovnako ako aj o titule Mimoriadne ocenenie. Zároveň tento rok organizátori udelili aj Špeciálne ocenenie za celoživotný prínos v kategórii Šport. Všetky ocenené dámy získali okrem prestížneho ocenenia ich pracovného života aj sochu od výtvarníčky Jany Brisudovej.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodovali diváci a poslucháči RTVS, čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk.

Počas slávnostného galavečera z historickej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave v priamom prenose RTVS na Jednotke sa divákom už tradične predstavila slovenská a česká hudobná špička skladbami v špeciálnej úprave pre tento významný večer.

Úvod patril skladbe Moonlight Sonata v podaní klaviristu Jozefa Hollého, počas večera nominovaným dámam a divákom spievali Adriana Kučeravá, Fragile, Dalibor Janda, Sisa Lelkes-Sklovská, Celeste Buckingham či vychádzajúca hviezda Lina Mayer, ktorá v doprovode tanečnej skupiny The Pastels zaspievala svoj hit Personal Sky. Nechýbal ani bývalý superstárista Tomáš Bezdeda v doprovode The Ladies Ensemble, či charizmatická Mária Čírová, ktorá spolu s The Hope Gospel Singers predviedla svoj aktuálny singel Unikát. Príjemným osviežením speváckych vystúpení bola tanečná skupina Čarovné ostrohy.

Anketa Slovenka roka je známa aj netradičnými moderátorskými dvojicami, tento rok programom sprevádzali herci Jozef Vajda a Ján Koleník.

Záštitu nad týmto ročníkom ankety prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, adeptky na titul Slovenka roka 2016 vyberala nominačná komisia pod vedením ministra kultúry SR Mareka Maďariča.

VÝSLEDKY PODĽA KATEGÓRII

BIZNIS A MANAŽMENT

MUDr. Lucia Filová

UMENIE A KULTÚRA

Táňa Pauhofová

MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA

Adriana Kmotríková

VEDA A VÝSKUM

Prof. Ing. Viera Stopjaková, PhD.

VZDELÁVANIE A PODPORA MLADÝCH TALENTOV

PhDr. Jolana Laznibatová, CSc.

ŠPORT

Anna Oroszová

CHARITA

Ing. Ľudmila Kolesárová

ZDRAVOTNÍCTVO

PhDr. Beata Bernadičová

ABSOLÚTNASLOVENKA

PhDr. Beata Bernadičová

MIMORIADNE OCENENIE

PhDr. Alena Heribanová

ŠPECIÁLNE OCENENIE V KATEGÓRII ŠPORT

Hilda Múdra