Prezident privítal nominantky Slovenky roka: Ženy sú nositeľkami hodnôt!

Mená tých najúspešnejších Sloveniek pre rok 2017 sme sa dozvedeli počas slávnostného galavečera, ktorým však celé podujatie neskončilo. V pondelok sa všetkých dvadsaťosem nominovaných dám stretlo v Grasalkovičovom paláci, kde ich srdečne privítal samotný prezident Andrej Kiska!

 

,,Vážené dámy, milé Slovenky, vitajte! Je pre mňa veľkou cťou vás tu dnes privítať. Na úvod prosím prijmite moje ospravedlnenie, že som včera nemohol byť na slávnosti, ale verím, že práve vy, ženy, porozumiete tomu, že malé deti chcú mať svojho otca aspoň cez víkend doma,” ktorý v roku 2015 po prvej dáme Slovenskej republiky Silvii Gašparovičovej prebral záštitu nad týmto slávnostným podujatím. 
 
 
Andrej Kiska počas svojho príhovoru nešetril slovami chvály na adresu nominantiek a víťaziek, ktoré získali úspechy vo svojich odboroch nie len u nás, ale aj v zahraničí. ,,Je úžasné, že na Slovensku sú úspešné vedkyne, lekárky, pracovníčky z oblasti kultúry, športu, zo všetkých oblastí, že je ich stále viac a viac a ja som presvedčený, že každý takýto jeden príklad uspešneho príbehu treba skutočne dať na piedestál. Pretože úloha ženy je o to komplikovanejšia , že máte spustu iných povinností. Starosti o rodiny, o najbližších a aj napriek tomu dokážete v svojich odboroch, v svojich smeroch, v ktorých pracujete často nás, chlapov schovať do vrecka. A tak to má byť,” uzavrel prezident.
 
 
Pár slov venovala nominantkám aj samotná organizátorka projektu Slovenka roka a riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková: ,,Som rada, že sú to práve ženy, ktoré zabezpečujú napredovanie nášho krásneho, malého Slovenska. Som nesmierne hrdá, že mnohé z týchto dám reprezentujú Slovensko aj v zahraničí, preto je veľmi dôležité, že táto anketa existuje a tieto dámy sa stávajú inšpiráciou pre tisícky ďalších Sloveniek. Anketa Slovenka roka existuje deväť rokov, predstavili sme okolo 200 výnimočných dám, anketa je spoločensky uznávaná a my urobíme všetko pre to, aby mala naďalej budúcnosť.” 
 
 
 
 
 
 
Zdroj foto: Prezidentská kancelária