Slovenka roka 2015: Ktoré dámy zabojujú o sošku?

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom dnes predstavením nominantiek, odštartovala už siedmy ročník populárnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA. Ktoré úspešné Slovenky získajú ocenenie v jednotlivých kategóriách, sa dozvieme 24. mája 2015 v priamom prenose RTVS z historickej budovy Slovenského národného divadla.

Úspešné Slovenky sú nominované v ôsmich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Titul Absolútna Slovenka roka si odnesie dáma, ktorá dosiahne najvyšší počet hlasov. Rovnako ako vlani, aj tento rok organizátori udelia Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko. O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodnú diváci a poslucháči RTVS, čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk.
Mená víťaziek sa dozvieme 24. mája 2015 počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave a v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke. Počas programu sa divákom už tradične predstaví slovenská a česká hudobná špička. Aj tento rok organizátori vytvorili netradičnú moderátorskú dvojicu, večerom budú sprevádzať Filip Tůma a Soňa Müllerová.
Záštitu nad týmto ročníkom ankety prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, adeptky na titul Slovenka roka 2015 vyberala nominačná komisia pod vedením ministra kultúry SR Mareka Maďariča. Okrem nich jej členmi boli: generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Unipharma – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť RNDr. Tomislav Jurik, generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, generálny riaditeľ SND Marián Chudovský, prorektor pre rozvoj Ekonomickej univerzity v Bratislave prof. Ing. Rudolf Sivák, splnomocnenec vlády SR pre výskum a inovácie prof. RNDr. Jaromír Pastorek, poslankyňa Národnej rady SR JUDr. Renáta Zmajkovičová, člen predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Ing. Erich Feix, CSc., Ing. Marián Gajdoš zo spoločnosti GAMO, a. s., prezidentka TOP centra podnikateliek Elvíra Chadimová, generálny riaditeľ CK Hydrotour Mikuláš Milko, poslanec Európskeho parlamentu MUDr. Miroslav Mikolášik, riaditeľ BKIS Vladimír Grežo, šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mgr. Mária Miková a čestná členka poroty  Žofia Lehotská, predsedníčka Odborového zväzu pôšt a logistiky.
NOMINÁCIE PODĽA KATEGÓRII
BIZNIS A MANAŽMENT
Ivana Čandová
Elena Kohútiková
Renáta Kliská
UMENIE A KULTÚRA
Oľga Feldeková
Jana Oľhová
Viera Dubačová
MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA
Hana Beranová
Zita Balková
Barbora Demešová
VEDA A VÝSKUM
Sibyla Mislovičová
Emília Hrabovec
Andrea Čalkovská
VZDELÁVANIE A PODPORA MLADÝCH TALENTOV
Eva Grey
Janette Maziniová Motlová
Beáta Mladosievičová
ŠPORT
Petra Vlhová
Lucia Gubíková
Mária Mračnová
Petra Smaržová
CHARITA
Denisa Augustínová
Magda Bederková
Andrea Cocherová
ZDRAVOTNÍCTVO
Angelika Bátorová
Elena Loumová
Alžbeta Béderová
Zdroj a foto: RED, Ramon Leško
Video: Dominik Besler